Fakultet na obeležavanju 80 godina diplomatskih odnosa Srbije i Irana

f1
Na predavanju “Neverbalna komunikacija na delu
01/12/2017
Naši studenti u poseti Prekršajnom sudu u Beogradu
08/12/2017
2-

Povodom 80 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa između Srbije i Irana, u Arhivu Jugoslavije je otvorena izložba fotografija i dokumenata, koji svedoće o dugogodišnjim vezama i visokom uvažavanju dva naroda i prijateljskih zemalja. Početak diplomatskih odnosa između Srbije i Irana formalno se vezuje za 1937. godinu, kada su Beograd i Teheran formalno razmenili ambasadore, ali je interesantno da je međusobno priznanje 19 godina ranije, još u vreme Kraljevine Srbije. Izložbu je otvorio ambasador Irana, njegova ekselencija Hossein Molla Abdollahi, u prisustvu brojnih predstavnika diplomatskog kora, političkih zvaničnika Srbije, predstavnika Predsednika Republike, visokih službenika Ministarstva spoljnih poslova, narodnih poslanika, Predsednika Grupe parlamentarnog prijateljstva sa Iranom Narodne Skupštine Srbije, naučnih, akademskih i kulturnih poslanika, kao i predstavnika medija. Ispred našeg Fakulteta, obeležavanju diplomatskih odnosa je prisustvovao prof. dr Dušan Vasić, koji je učestvovao i u pripremama ovog događaja, kao i u organizaciji predavanje ambasadora Irana na našem Fakultetu. Izložba će biti otvorena do 7. decembra.

Više o ovoj izložbi možete pogledati na linku