Gostujuće predavanje na temu: „Taktika detektivske delatnosti“

detektiv
GOSTUJUĆE PREDAVANJE NA TEMU: Taktika detektivske delatnosti
30/11/2017
stipe lovreta
Gostujuće predavanje – prof. dr Stipe Lovreta
08/12/2017
1_resize-2

U okviru termina praktične nastave iz predmeta „Detektivska delatnost“, našim studentima III godine, OAS Bezbednost, gostujuće predavanje je održao doc.dr Slaviša Krstić, glavni policijski savetnik u MUP-uRepublike Srbije. Uvodnu reč i predstavljanje našeg gosta je dao predmetni profesor dr Dragan Trivan.

Predavanje je održano na temu: “Taktika detektivske delatnosti”, sa posebnim osvrtom na „Tajnu pratnju“. U toku predavanja su se obradile sledeće tematske oblasti:

• Zakonske osnove za detektivsku delatnost,
  • Uslove koje treba ispuniti za bavljenjem detektivske delatnosti,
  • Planiranje, organizovanje i realizacija tajnog praćenja, posebno praćenje pešice i motornim vozilom,
  • Taktike i tehnike za otkrivanje tajnog praćenja,
  • Sredstva koja je koriste pri tajnom praćenju.

Naslov teme je u startu izazvao interesovanje kod naših studenata, što se i pokazalo brojnošću prisutnih, a izlaganje kolege Slaviše Krstića je ovu pažnju u potpunosti opravdalo – obilovalo je brojnim primerima iz prakse koje su studenti sa pažnjom pratili, a imali smo zadovoljstvo da pogledamo i dva kratka filma.