Knjiga na dar – Belgorod za Beograd

Fakultet na Ohridskoj školi prava
17/05/2018
20180704_144841

Biblioteke Fakultet za poslovne studije i pravo i Fakulteta za strateški i operativni menadžment su od danas bogatije za 93 knjige koje su pristigle iz Ruske Federacije kao dar Instituta za srpski jezik i komunikacije Belgorodskog državnog tehnološkog univerziteta Šuhov.

Knjiga na dar – Belgorod za Beograd je akcija koja je nastala kao odgovor na knjige i udžbenike koje su đaci, studenti i profesori Integrisanog obrazovnog sistema za društvene i prirodne nauke prikupili i poslali u Rusiju tokom marta 2016. godine povodom osnivanja Srpskog resursnog centra u Belgorodu.

Ovom prilikom se najsrdačnije zahvaljujemo Univerzitetu Šuhov na vrednom poklonu i najavljujemo novu akciju prikupljanja knjiga i književni susret, jer oni uvek podstiču zajedničko promišljanje, interkulturalno povezivanje i kreativnu razmenu.