Održano gostujuće predavanje “Vrste dokaznih sredstava u parničnom postupku”

Održano gostujuće predavanje “O. J. Simpson – analiza slučaja”
11/03/2018
Gost predavač – mr Predrag Marić, načelnik Sektora za vanredne situacije MUP RS
11/03/2018

Advokat Tihomir Hrnjak iz Beograda je 8.marta 2018.godine, u okviru termina praktične nastave iz predmeta Građansko procesno pravo, održao gostujuće predavanje za naše studente. Tema predavanja je bila: „Vrste dokaznih sredstava u

parničnom postupku sa posebnim osvrtom na neujednačenost sudske prakse u pogledu dokazivanja“. Predavanje je sadržalo objašnjenje najvažnijih dokaznih sredstava sa pokazivanjem podnesaka i obrazlaganjem donetih sudskih odluka. U toku predavanja poseban akcenat je bio na nedoumicama oko veštačenja u dokaznom postupku. Prisutni studenti su pokazali značajno interesovanje i aktivno su učestvovali u predavanju, a oni su imali zadovoljastvo da se upoznaju sa konkretnim primerima iz bogate sudske prakse. Advokat Hrnjak je glavni urednik časopisa „Branič“, koji izdaje Advokatska komora Srbije.

U ime našeg Fakulteta se najljubaznije zahvaljuemo našem gostu na vremenu i održanom predavanju.