Poseta Francuskom  institutu u Srbiji

U poseti kompaniji Mercator-S
28/12/2017
1-14

U organizaciji našeg Fakulteta, uz ljubaznost zaposlenih u Francuskom institutu u Srbiji, upriličena je poseta naših studenata koji slušaju predmet Francuski jezik ovoj značajnoj kulturnoj ustanovi u Beogradu.

Francuski institut u Srbiji je sastavni deo svetske mreže koju čini više od 100 Francuskih instituta. Misija ove ustanove je da putem kulture, obrazovanja, inovacija i saznanja, izgrade nove puteve saradnje između Francuske i zemlje domaćina, u ovom slučaju Srbije. Naša poseta je dala skroman dopinos ovakvoj saradnji.

Predstavnici Francuskog instituta su nas upoznali sa radom škole jezika, centrom za polaganje ispita, medijatekom čiji se fondovi stalno obnavljaju i kancelarijom Campus France u Beogradu koja pomaže svim studentima koji žele da realizuju svoje studije ili istraživanja u Francuskoj.