23.marta 2022. godine u prostorijama Fakulteta za poslovne studije i pravo, održana je Treća naučna konferencija NATO agresija na SRJ – „Da se večno pamti.

Konferenciju su realizovali Institut za srpsku kulturu Priština – Leposavić, i naš Fakultet za poslovne studije i pravo, povodom obeležavanja 23 godine od početka agresija NATO alijanse na SRJ.

Na konferenciji su prisustvovali renomirani generali i pukovnici u penziji, aktivni učesnici u odbrani i svedoci bombardovanja SRJ 1999. godine, ali i advokati koji se bore za prava stradalih, obolelih i na žalost preminulih od posledica bombardovanja osiromašenim uranijumom.

Pored Zbornika radova koji će biti objavljen sa ove naučne konferencije, mnogo značajniji rezultat će biti dokument namenjen Ministarstvu prosvete, da se u udžbenicima iz Istorije u osnovnim i srednjim školama prikažu, pre svega istinite činjenice o posledicama ove agresije koju nikada nećemo, ne želimo i ne smemo da zaboravimo.

Reportažu produkcije Korak 21 možete pogledati OVDE.