Australijsko-srpska privredna komora je osnovana 2017. godine u okviru koje je Sektor za obrazovanje prvi od formiranih sektora. Sektor za obrazovanje ima za cilj poboljšanje saradnje Australije i Republike Srbije na polju obrazovanja, što je cilj koji podržavaju međunarodne diplomate iz obe države. Jedan od glavnih projekata koje je pokrenuo ovaj sektor jeste približavanje australijskih univerziteta studentima iz Republike Srbije i regiona.

U okviru projekta, Sektor za obrazovanje je ostvario saradnju sa vodećim univerzitetima iz Australije koji su zainteresovani za ostvarivanje veće pristupačnosti za studente iz našeg regiona. Zvanično pokretanje programa za širu javnost ostvaruje se kroz BESPLATAN ONLAJN SEMINAR koji će se održati u petak 20. avgusta 2021. godine sa početkom u 10 časova ujutru (po vremenu u Beogradu). Vebinar će se dotaći glavnih pitanja i nedoumica koja budući studenti mogu imati, ali nisu imali prilike da dobiju konkretan odgovor. To će omogućiti neposredan i direktan pristup stručnjacima za obrazovanje dva najveća australijska univerziteta.

Univerzitet Monaš u Melburnu i Univerzitet Zapadne Australije u Pertu, imaju veoma visoku reputaciju širom sveta (nalaze se na listi 100 najboljih univerziteta na svetu, QS Top Universities Ranking). Tokom vebinara, stručnjaci za obrazovanje sa ova dva univerziteta će predstaviti programe i stipendije koji su dostupni našim studentima. Pred kraj vebinara, studenti će imati priliku za postavljanje pitanja.

Nakon vebinara, učesnici će dobiti sav materijal sa vebinara, uključujući i spisak programa i stipendija, uz pristup zvaničnom vebsajtu za dodatne informacije. Učesnici će takođe biti povezani sa predstavnicima univerziteta koji im mogu biti od pomoći u procesu apliciranja za studije u Australiji.

Vebinar je namenjen svima koji su zainteresovani za osnovne, master ili doktorske studije u Australiji.

Broj učesnika vebinara je ograničen, zbog čega savetujemo da se prijavite što pre. Učešće je besplatno za sve registrovane učesnike, ali neće biti moguće za one koji se ne registruju. (Učesnici će imati obavezu da se registruju preko aplikacije Zoom ukoliko već nemaju postojeći nalog na istoj).

Link za registraciju: https://bit.ly/asccstudyinaus